Erkek İç Giyim


Erkek kategorisinde %100 Pamuk olan Süprem, Ribana ve Kaşkorsenin yanı sıra Modal, Viskon, Poliviskon, Melanj, Empirme, Likralı gibi birçok kumaş çeşidiyle Erkek Atlet, Erkek T-Shirt, Erkek Külot, Erkek Slip, Erkek Arjantin, Erkek Boxer, Erkek Şeriat Donu, Erkek Termal, Erkek Tayt çeşitlerini üretiyoruz. Ürünlerimizi beyaz, siyah, gri gibi alışılagelmiş renklerin yanı sıra mavi, kırmızı, füme gibi her yaşa uygun dinamik bir kartelada Öts İç Giyim olarak sizlere sunuyoruz.

İç çamaşırı, erkek giyimindeki en özel ve kişisel bir üründür, çünkü tüm gün boyunca cildiniz ile temas halindedir. Bundan dolayı giyeceğiniz iç çamaşırında konfor ve rahatlık çok önemlidir. Erkek iç çamaşırı tercih ederken gün içerisinde yapacağımız aktiviteye göre seçmek daha mantıklıdır.

İç çamaşırı ve pamuklu kumaş seçimi söz konusu olduğunda, bugün piyasada çok sayıda fazla seçenek bulunmuyor. Yüzde 100 pamuktan üretilen kumaş diye aldığınız iç çamaşırınız polyester ve naylon karışımı yüksek çıkabiliyor. Bu nedenle alacağınız iç giyim ürününe dikkat etmelisiniz. 

 

 

İç giyim parçaları, sıklıkla göz ardı edilmesine rağmen hem zihinsel hem de bedensel sağlık üzerine etkileri vardır. Dış giyim seçerken şık ve tarza uygun seçimler yapmak bir iç güdü haline dönüşmüş olsa da iç giyimde henüz böyle bir durum söz konusu değildir. Erkek iç giyim parçaları seçerken konuya hassasiyetle yaklaşmak ve özenle seçim yapmak gerekir. Ots iç giyim olarak sizlere bu seçimi yapabilmeniz için oldukça farklı ürün seçenekleri sunuyoruz.

 

 

Kaliteli ve Konforlu Erkek İç Giyim

İç giyim parçalarında kullanılan kumaş, kullanıma uygun kalma süresini, kalitesini ve konforunu belirleyen özelliğidir. Yapım sürecinde özenle seçilen malzemeler sayesinde yumuşacık bir dokunuş niteliğinde kumaşlar elde edilmiştir.

İç giyim parçalarında kumaşın kalitesi kadar önemli olan bir diğer konu beden ölçünüze uygun olan ürünleri tercih etmektir. Bu sağlığınızı olduğu kadar ürünü giydiğinizde hissedeceğiniz konforu da belirleyen bir faktördür. Beden ölçünüzü yanlış tercih etmeniz durumunda dar ürünler giyerseniz vücudunuzda kaşıntı ve rahatsızlık yaratan bir kumaşla karşılaşırsınız. Ayrıca cildinizin nem ve sıcaklık dengesinin korunmasını da kesintiye uğratırsınız. Size oranla geniş iç giyim parçalarının tercih edilmesi durumunda ise hareket özgürlüğünüzün kısıtlanmasının yanı sıra dış giyiminizin altında da hoş olmayan bir görüntü çizmenize neden olacaktır. Bu nedenle erkek iç giyim modelleri arasından seçiminizi yaparken bedeniniz için ideal olan parçaları tercih etmek, olabilecek en konforlu giyim sürecini elde etmenizi sağlar.

Erkek İç Giyim Modelleri

 

Boxer şort, külot, atlet, tişört, fanila ve tayt, markamız ürünleri arasından ulaşabileceğiniz iç giyim modellerinden bazılarıdır.

Eskiden erkekler için hazırlanan iç çamaşırı modelleri beyaz renkle kısıtlı kalsa da artık böyle bir durum söz konusu değildir. Ots olarak sizlerle buluşturduğumuz tüm giyim parçaları ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize uygun olarak seçebileceğiniz çeşitli renk seçenekleriyle sunulur. Boxer ve külot modelleri oldukça farklı renk yelpazesinde sizlerle buluşturulur. Atlet ve tişört iç giyim ürünlerimiz ise, beyaz, siyah, lacivert, mavi, kırmızı gibi renk seçeneklerine sahiptir. Tüm bu erkek iç giyim seçeneklerine ve çok daha fazlasına sayfamızda bulunan ürünlere göz atarak ulaşabilirsiniz.

 

İÇ GİYİM TARİHİ

Erkek iç giyimin başlangıç noktası peştamal olarak biliniyor. Tarih öncesi çağlarda, erkekler kendilerini doğadan korumak için deriden yapılmış peştamal dediğimiz ürünleri giyerlerdi. Günlük kıyafet yaşamı bilinmediğinden peştamal olarak adlandırılan iç çamaşırı günlük kıyafet olarak kullanılırdı.

Zamanla iç çamaşırları giysilerin altına giyilen ikinci bir giysi ürüne dönüştü. İç çamaşırı böylelikle gündelik yaşamın altına giyilen bir ürün haline gelirken ilk olarak tarih içerisinde düğmeli boxer ve slip külotlar üretildi.

BOXER ŞORT DÖNEMİ

İç çamaşırı teknolojinin ve tasarımın gelişmesiyle birlikte erkekler gömlekleriyle eşleşen dar diz boyu pasen (karde ipliklerden üretilen iç çamaşırı) sendika kıyafeti olarak adlandırılan ürünü giymeye başladılar. 1920’li yılların ortalarına kadar bir boks şirketi tarafından üretilen elastik bir bant ile daha rahat seçenek sunan iç giyim ürünü olarak boxer şort üretildi. Üretilen bu boksör şortu olarak adlandırılan boxer şort dönemi iç çamaşırı tarihinde başlamış oldu. Erkekler iç giyim konusunda o dönem modern boksörü takdir etmeyerek sendika kıyafeti olarak adlandırılan iç çamaşırını sıcaklık, koruma nedenleri ile tercih etmeye devam ettiler.

Daha sonra 1934 yılında bir çorap şirketinde yönetici olarak çalışan bir adamın Fransa’daki arkadaşından aldığı telgraf ile birlikte erkekler için yeni bir iç çamaşırı üretildi. “Jokey şortu” adında üretilen bu yeni erkek iç çamaşırı, yurt dışında o dönemde yaşanan soğuk ve kötü hava koşulları nedeniyle ilk yıllarında büyük rağbet gördü. Türkiye’de üretilen bu şortlar günümüzde diz altı üzerine kadar gelen uzun paçalı donlar olarak biliniyor.

1940’lı yılların sonuna doğru erkek iç çamaşırında yeni bir devrim yaşandı ve boxer şortlar ile hem de külotlar, geleneksel ürünler yerine erkekler tarafından giyilen normal stile dönüştü.

İÇ ÇAMAŞIRINA TASARIMCI İZİ VE ÖTS KURULDU

1970’lerde iç çamaşırı endüstrisi gelişmeye başlarken dünyada 1980 yılı ile birlikte moda tasarımları ortaya çıktı. İlk defa iç çamaşırları halka açık şekilde gösterilmeye ve fuarlar yapılmaya başlandı. Türkiye’de de iç giyim konusunda bugünün dünya markası olan Öts İç Giyim, Örnekler Tekstil adı altında kuruldu. Günümüzde modern teknolojiyi kullanarak profesyonel tasarım ekibiyle modaya uygun ergonomik ve sağlıklı ürünler sunan Öts İç Giyim, her zaman güvenle alışveriş yapabileceğiniz bir marka olmuştur.

İÇ GİYİM ÜRÜN ÇEŞİTLERİ VE STİLLERİ

İç çamaşırı birçok farklı stilde üretilir ve çoğu erkek genellikle bir iç çamaşırı stilini beğenir ve kolay kolay da tarzını değiştirmez. Bazıları slip külotların rahatlığını ve güvenliğini severken bazıları da boxerların özgürlüğünü tercih ediyor. Günümüzde ise birçok erkek, iç giyim de boxer külotlarını tercih ediyor.  Ayrıca erkek iç giyim ürün çeşidi olarak belden yukarısından günlük kıyafet altına pamuklu kumaştan üretilmiş terlemeye karşı atlet ve fanila atlet olarak tanımlanan t-shirtler kullanılmaktadır.

BOXER ŞORT

Boxer şortlar genellikle gevşek yani bacağa yapışmayan ve çok az destek sunan ürünlerdi. Elastik bir bel bandı ve bir düğme sineği ve kısa bir iç dikişli düz bacak açıklığı şeklinde üretilir. Boxer şortun özellikleri ise şöyledir:

- Gevşektir gün içerisinde vücudu sıkmaz ve havadar.

- Genellikle pamuktan üretilir.

- Zor aşınan bir iç giyim ürünüdür.

- Pantolon altında gevşek olduğundan toplanma eğilimi gösterir.

- Fiziksel aktiviteler için yeterince destekleyici değildir.

- Pamuk kaplı toplanan elastik bel bandı, düz elastik belden daha az rahat olabilir.

KÜLOT

Erkeklerin tercih ettiği bir diğer iç giyim ürünü olan külot, elastik bel bantları ile kolayca tanımlanır, bacaksız ve minimum kapsama alanı yoktur. Genellikle önde Y şeklinde bir sinek sunarlar ve belden uyluğun tepesine kadar kalçaların tam olarak kaplanmasını sağlar. Pamuklu kumaşlardan üretilir.

Gün içerisinde külot mükemmel destek sağlayan ve diğer stillerden daha az demetlenme ve yükselmeye eğilimlidir. Daha sıkı pantolon veya düşük pantolon giymeyi tercih eden erkekler için mükemmel bir seçimdir. Bütün gün bir masada çalışan erkekler için mükemmeldir, çünkü vücut ve bacak arasındaki doğal kırışıklıkla sonuçlanırlar.

BOXER KÜLOT & ŞORTLAR

Boxer külotları, her iki iç çamaşır türünün en iyilerini temsil ettiklerinden neredeyse hiç ödün vermez. Külotların rahat ve destekleyici bir şekilde oturmasıyla konik bir boksör gibi kesilirler. Kısaca olduğu gibi, boxer külotları da gün boyu rahat uyumlarını sağlar. Fiziksel aktivite için mükemmeldir ve en iyi durumda olmasanız bile özellikle iyi görünürler.

ATLET

Fanila, kolsuz bluz vb. isimlerle bir asırdan fazla bir süredir varlığını sürdüren ve ülkemizde çok yaygın olan iç giyim ürünü atlet sıklıkla tercih edilir. Özellikle yazın serin, kışın ise sıcak tutan en çok tercih edilen %100 pamuklu atletler dikkat çeker. Bu atlet olarak adlandırılan iç giyim ürününün birçok faydası vardır. Günlük hayatta sizin için mükemmel bir iç giyim ürünü olan atlet nefes alabilir özelliği ile ter ve nem emici özelliği vardır.  Gömlek altına giyilen atlet, vücudunuzu saran yapısıyla bedeninizdeki kırışıklıkların oluşmasını önleyerek fit bir görünüm katarak size konfor sağlar.

T-SHİRT (FANİLA ATLET)

Günlük hayatta t-shirt olarak adlandırılan bu iç giyim ürünü halk arasında ise yarım kollu fanila atlet olarak bilinir. Fanila atletler yaka kısımları ile daha çok adlandırılır. Yaz aylarında trend moda olarak bilinen gömlek düğmeleri açık şekilde altta t-shirt gözükmesi için daha çok bu iç giyim ürünleri tercih edilir. Fanila atlet olarak adlandırılan ürünler, doktor yaka, bisiklet yaka, V yaka ve yarasa kol ile birlikte uzun kol şeklinde erkek iç çamaşırı olarak bilinir. Nefes alabilen ve pamuklu kumaşlardan üretilen bu ürünler günlük yaşantımızda büyük konfor sağlar. Öts İç Giyim’in ürettiği erkek t-shirt ürünlerini özel tasarımı ve dokusu sayesinde rahatlıkla jean üzerine giyebilir, dış giyim olarak evde, işte, sokakta kullanabilirsiniz.

İÇ GİYİM RENKLERİ

Eskiden erkek iç çamaşırı beyaz renkte üretilirken teknolojinin gelişmesi ile birlikte günümüzde boxer ve külot modelleri tüm renk kartelasında üretiliyor. Atlet ve t-shirt iç giyim ürünleri de genellikle beyaz, siyah, lacivert, mavi, kırmızı renklerde üretilmektedir. Ancak erkek iç çamaşırının en popüler renk katı beyazdır.

Genellikle daha kalın giyerseniz, renkli kumaşlar iç çamaşırınızın rengi veya deseni dışardan bakıldığında görünmez ve istediğiniz her şeyi giyebilirsiniz.

İÇ GİYİM MALZEMELERİ VE KUMAŞ ÇEŞİTLERİ

Kalıp ve şeklin yanı sıra, iç çamaşırı malzemeleri ve kumaşları iç çamaşırınızın uzun ömürlülüğü, kalitesi ve konforu üzerinde en büyük etkiye sahiptir.

Pamuk

Pamuk, emici, nefes alabilen ve yaygın olarak mevcut olduğu için en popüler iç çamaşırı malzemesidir. Çoğu erkek özellikle pamuklu iç çamaşırı arar. Tıpkı herhangi bir doğal elyafta olduğu gibi, pamuk büyük bir kalite spektrumuna sahiptir.

Pamuk % 100 pamuk olarak etiketlenmiş olsa bile, her zaman% 100 olmayabilir. Yasal olarak,% 97'lik bir pamuk bileşimi bile% 100 olarak ilan edilebilir, ancak iç çamaşırı için, nihai ürünün daha fazla konfor sağlamak için harmanlanmış elastik liflerin olması arzu edilir. Bu nedenle,% 92 pamuk ile% 8 Likra vb. Karışımları görmek olağandışı değildir.

Karışımlarla birlikte,% 90 + pamuk karışımları arayın çünkü bunlar genellikle en iyisidir ve elbette pamuk daha iyi, iç çamaşırınız daha yumuşak ve daha rahat olacaktır.

Pamuklu iç çamaşırı, doğal malzemeden olduğundan ötürü emici ve nefes alabilir bir üründür. Ayrıc pamuklu iç giyim ürünü kolay yıkanabilir.

Mikrofiber

Daha önce belirtildiği gibi, daha ince bir elyaf daha yumuşak bir his verir ve mikrofiber tüm elyafların en iyisidir. Polyester, poliimid veya suni ipekten üretilmiştir ve gözlük temizleme bezlerinden ev eşyalarına, paspaslara ve iç çamaşırlara kadar her şey için kullanılır.

İç çamaşırı için özellikle popüler olan bir öğe, Modal'ın Mikrofiber versiyonu olan MicroModal'dir.

MicroModal

MicroModal tam olarak nedir? Avusturya'da yapılan ve kayın ağacından çıkarılan suni bazlı Lenzing markalı bir elyaftır. Kawabata Kumaşlar için Değerlendirme Sistemlerine göre Modal, pamuktan iki kat daha yumuşaktır. Makine ile yapılır ve bu nedenle güvenilirdir.

İç çamaşırı endüstrisinde çok popülerdir ve çok yumuşak bir iç çamaşırına dokunduğunuzda, modal olma şansı vardır.  Modal kumaştan üretilen iç giyim ürünü;

- Çekmeye dayaklıdır.

- Solma olasılığı düşüktür.

- Pamuktan 3 kat daha yumuşaktır.

- Ürün ekstra nefes alabilir düzeyde ve konforludur.

Sizlerde aradığınız iç giyim ürününüzü kaliteli ve indirimli fiyata hemen hızlıca aşağıdaki yüzlerce ürün arasından alabilirsiniz.

₺99,90 KDV Dahil
₺134,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺134,90 KDV Dahil
₺19,90 KDV Dahil
₺26,90 KDV Dahil
₺19,90 KDV Dahil
₺26,90 KDV Dahil
₺19,90 KDV Dahil
₺26,90 KDV Dahil
₺21,90 KDV Dahil
₺26,90 KDV Dahil
₺21,90 KDV Dahil
₺26,90 KDV Dahil
₺21,90 KDV Dahil
₺26,90 KDV Dahil
₺19,90 KDV Dahil
₺26,90 KDV Dahil
₺19,90 KDV Dahil
₺26,90 KDV Dahil
₺19,90 KDV Dahil
₺26,90 KDV Dahil
₺29,90 KDV Dahil
₺36,90 KDV Dahil
₺29,90 KDV Dahil
₺36,90 KDV Dahil
₺29,90 KDV Dahil
₺36,90 KDV Dahil
₺29,90 KDV Dahil
₺36,90 KDV Dahil