Blog Başlık

 • Ocak 16, 2023

  Genital bölgelerin kapatılması ve zararlı etmenlerden korunması amacıyla kullanılan iç giyim ürünlerine külot adı verilmektedir. Günümüzde örtücülük miktarı, bel yapısı, yan kısımlar için belirlenen genişlik miktarı kullanım alanı ve amacı gibi kriterlere bağlı olarak çok sayıda külot modeli üretilmektedir. Son dönemlerin gözdeleri arasında bulunan modeller ise çoğunlukla beli saran ve bel kıvrımını ortaya çıkaran ürünlerden oluşmaktadır. Bu nedenle birçok kişi, “yüksek bel külot nedir?” sorusunun yanıtını merak etmektedir.

  Yüksek bel külot
 • Ocak 16, 2023

  Soğuk kış aylarında kalın giysilerin tercih edilmesi, bazı bölgelerde ve iklimlerde yeterli bir önlem olarak sonuç vermemektedir. Aynı zamanda çok fazla kıyafetin üst üste giyilmesi sonucunda kişilerin hareket kabiliyetlerinin kısıtlanması, estetik kaygıların yaşanması ve benzeri rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle günümüzde birçok kişi, özel kumaşlarla üretilen termal içlik modellerini tercih etmektedir.

  Vücut ısısını koruma amaçlı kullanılan ve özel yapıda kumaşlardan üretilen iç giyim ürünlerine genel olarak “termal içlik” adı verilmektedir.

  Termal içlik
 • Ocak 16, 2023

  Günümüzde kumaşlar, başta giysilerimiz olmak üzere hayatımızın birçok yerinde kullandığımız tekstil ürünleridir. Üretilen kumaşlar, kullanım alanı ve içeriğine göre pek çok farklı türe sahiptir. Bu türler arasında en sık tercih edilenlerin başında ise, halk arasında triko olarak da bilinen süprem kumaşlar yer almaktadır. Genellikle 100-130 gram arasında üretilen süprem kumaşlar, kullanılan iplik türüne göre birçok çeşide sahiptir.

  Süprem kumaş
 • Ocak 16, 2023

  Esnek yapıya ve sıcak tutma özelliğine sahip olan ribana kumaşlar, günümüzde birçok giyim ürününün üretiminde kullanılmaktadır. Özellikle enine esneme özelliği bulunması nedeniyle şapka, bere, çorap, tayt ve atlet gibi kıyafetlerin üretiminde sıkça tercih edilmektedir. Son dönemlerde birçok üretici tarafından satışa sunulan ribana atletler, kullanıcıların büyük beğenisini kazanmıştır. Bu durum sonucunda ise birçok kişi, “ribana atlet nedir?” sorusunun yanıtı hakkında merak duymaya başlamıştır.

  Ribana atlet
 • Ocak 09, 2023

  Sağlıklı bir yaşamın sürdürülebilmesi için en önemli gerekliliklerin başında spor ve düzenli egzersiz yapma alışkanlıkları yer almaktadır. Ancak birçok kişi, spor sırasında göğüslerin desteklenmemesi nedeniyle hareket zorluğu yaşamaktadır. Bu nedenle daha rahat edebilmek adına “spor yaparken ne giyilir?” sorusunun yanıtı sıkça merak edilmektedir.

  sporcu sütyen seçimi
 • Ocak 09, 2023

  Göğüsleri desteklemek, örtmek ve dik tutmak için kullanılan iç giyim ürünlerine genel olarak sütyen adı verilmektedir. Standart bir sütyen; omuz askıları, göğüs pedleri ve sırt bandından meydana gelmektedir. Ancak günümüzde kullanım alanlarına, amaçlarına ve özelliklerine bağlı olarak çok sayıda farklı sütyen çeşidi bulunmaktadır.

  dikişsiz sütyen nedir
 • Ocak 09, 2023

  Dış giyim kategorisinde yer alan kıyafetlerin altına giyilen ve ciltle doğrudan temas halinde olan çamaşırların geneli, iç çamaşırı olarak adlandırılmaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte tekstil sektöründe de oldukça önemli ilerlemeler kaydedilmiştir. Bu durum sonucunda ise özellikle kadınlar için önemli bir yere sahip olan iç çamaşırlarında kullanılan kumaş ve model seçenekleri geniş çeşitlilik kazanmıştır.

  dantelli iç çamaşır yıkama
 • Aralık 06, 2022

  Kıyafetlerimizde en çok aşina olduğumuz malzeme pamuktur. Vücudumuzu narin bir şekilde sarması ile bilinen pamuklu kumaşlar, birbirinden değerli çok sayıda özellik barındırmaktadır. Bu özellikleri sayesinde en çok tercih edilen giysilerin kumaşı olarak ön plana çıkmaktadır. Peki sıklıkla kullandığımız pamuklu kumaşların özellikleri nelerdir?

  pamuklu kumaşların özellikleri
 • Aralık 06, 2022

  Doğal bir lif olan pamuklu kumaş hafif ve gevşek örülmüş ince kumaşlardan elde edilmektedir. Doğal rahatlığı olan pamuklu kumaş, oldukça hafif bir türdür. Buna ek olarak, diğer kumaşlara nazaran vücut sağlığı açısından en sağlıklı kumaş türü olan pamuk, tamamen doğadan elde edilmektedir. Yapı gereği de diğer kumaşlara nazaran daha az karışan pamuklu kumaşlar, hemen hemen her türlü giyim alanında kendine yer bulmaktadır.

  pamuklu giysilerin avantajları
 • Aralık 06, 2022

  Likralı kumaş, 1930’Lu yıllarda Almanya’da ortaya çıkan bir kumaş türüdür. Bazı kimyasal sentez yöntemleri kullanılarak yapılan bu kumaş, bir tür polimer olarak bilinen asit türü ile birbirine bağlanan monomer zincirinden oluşmaktadır. Isıya dayanıklı olmasıyla bilinen likralı kumaş, son yıllarda giyim sektöründe en çok kullanılan kumaş türlerinin başında gelmektedir. Beraberinde getirdiği bir dizi avantaj sayesinde birçok kıyafette kullanılan bu kumaşın en belirgin ve en büyük özelliği esnek olmasıdır.

  Likralı kumaş esnek midir
 • Aralık 06, 2022

  Son yıllarda giyim sektöründe sıklıkla kullanılmaya başlanan bir kumaş türü olan likra, sentetik bir elyaf türüdür. Esnek ve oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olan likralı kumaş, spor kıyafetlerinden iç giyime kadar birçok kıyafet türünde kullanılabilmektedir. Elastik bir yapıya sahip, sentetik bir kumaş olan likra, kendi ebatının neredeyse 6 katına kadar uzayabilmesiyle bilinmektedir. Bir tür polimer olan bu kumaş türü, monomer zincirinden oluşmaktadır. Yapısı gereği birçok kullanım avantajına sahip olan likralı kumaş, özellikle dayanıklı yapısıyla adından söz ettirmektedir.

  Likralı kumaş nedir
 • Aralık 02, 2022

  Günlük hayatın bir parçası olan ve özellikle güne başlangıçlarda enerji veren kahveler, bazı durumlarda kişiyi çileden çıkarabilmektedir. Özellikle kıyafetlerin üzerine döküldüğünde inatçı leke kategorisine giren kahve, çeşitli yöntemlerle kolaylıkla temizlenebilmektedir.

  kıyafetten kahve lekesi çıkarma yöntemleri
 • Aralık 02, 2022

  Kıyafetlere çamur bulaşması sorunu bahçe ile uğraşan, çocuk sahibi olan veya yağmurlu mevsim şartlarının hakim olduğu bölgelerde yaşayan kişilerin en çok yakındıkları durumlar arasında yer almaktadır. Bu sorundan şikayetçi olan kişiler “Kıyafetlerden çamur lekeleri nasıl çıkar?” sorusunun yanıtını aramaktadır.

  kıyafetlerden çamur lekesi çıkarma
 • Aralık 02, 2022

  Soğuk hava koşullarına karşı üşümemek ve bu tarihlerde soğukla başa çıkabilmek adına herkes kalın kıyafetler giymeyi tercih etmektedir. Fakat, bu kıyafetlerin seçiminde doğru tercihler yapılmalıdır. Kıyafetlerin asıl amacının üşütmemek olduğu bilinse de doğru kullanım koşullarının farkında olmak ve buna göre giyinmek oldukça önemlidir.

  kışın iç giyim önerileri
 • Aralık 01, 2022

  Yılın yine sıcaklığın düşmeye başladığı ve hepimizin ısınmak için ne giyeceğimizi düşünmeye başlamamız gereken o zamanlara adım atmış bulunmaktayız.Kış aylarında en önemli faktörlerden biri giyinmek için seçtiğiniz kumaş türüdür. Sıcak tutma özelliği söz konusu olduğunda her kumaşın eşit bir şekilde üretilmediğini görüyoruz. Peki kışın hangi kumaşlar sıcak tutar?

  Kışın sıcak tutan kumaşlar
 • Aralık 01, 2022

  Giyim sektöründe oldukça sık kullanılan esnek kumaşlar, yapısı gereği çekilmesinin ardından tekrardan normal haline gelmesiyle bilinmektedir. Bu özelliği sayesinde esnek kumaştan yapılma bir giysiyi giyen bir kişi, oldukça kolay hareket edebilmektedir. Giyim sektöründe en çok kullanılan maddelerden olan esnek kumaş, birçok kullanım avantajına sahiptir.

  Esnek kumaşlar
 • Aralık 01, 2022

  Temizliğin adeta simgesi olarak kabul edilen beyaz renk, tişörtten gömleğe, şapkadan çoraba kadar her türlü tekstil ürününde kullanılmaktadır. Özellikle beyaz tişört, yaz aylarında en çok tercih edilen giysilerin başında gelmektedir. Ancak beyaz renk giymenin belirli zorlukları bulunmaktadır. Bu zorlukların en büyüğü ise beyaz renkteki giysilerin temizliğini derinlemesine yapmaktadır. Ne kadar özen gösterilirse gösterilsin bazı lekeler beyaz tişörte adeta yapışabilmektedir. Bu da doğal olarak “Beyaz tişört lekesi nasıl çıkar?” sorusunun ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

  Beyaz tişört
 • Ekim 21, 2022

  Yanlış sütyen kullanımı beraberinde birçok sağlık sorunu da getirmektedir. Bunun için öncelikle beden ölçülerinin çok iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Beden için uygun sütyen kullanılmadığında bu durum kişide duruş bozukluklarından gün boyu süren konfordan ödün verilmesine kadar gidebilmektedir. Ancak yine de toplumun büyük bir kısmı sütyen seçimi sırasında hatalı davranabiliyor. Konu hakkında yapılan araştırmalar dünya çapında kadınların yüzde 75’lik kısmının yanlış sütyen seçimi yaptığını ortaya koymaktadır. Peki yanlış sütyen kullanımı nasıl anlaşılır?

  dogru sutyen secimi
 • Ekim 21, 2022

  Günlük koşuşturmanın sonrasında bedenin dinlenmeye ihtiyacı olduğu anlarda çekilen uyku ziyafeti, beraberinde bazı durumlarda dikkatli olmayı gerektirebilmektedir. Uyku sırasında mental olarak rahatlayan vücudun fizyolojik olarak da dinlenmesi gerekmektedir. Fizyolojik dinlenmeye etki eden en önemli faktörlerden biri de cildin olabildiğince rahat nefes almasıdır. Bu nedenle dar veya sentetik yapıdaki iç çamaşırları giyilen bölgede tahriş, ödem ya da lekelenme yapabilmektedir. Peki uyurken giyilebilecek en sağlıklı iç çamaşırı hangisidir?

  gece ic camasiri
 • Ekim 20, 2022

  Kadınların günlük hayatta en çok tercih ettiği kıyafetlerden biri olan taytlar, kullanım kolaylığı ve kısa sürede giyilebilir olmalarıyla birlikte öne çıkmaktadır. Uzun süren kombin arayışlarındansa pek çok kadın yaklaşık 5 dakikada hazırlanabileceği taytları tercih etmektedir. Üzerine uygun kontrastın yakalanabileceği bir tişörtle birlikte kombin yapılan tayt, genellikle püf noktalarına dikkat edilmeden kullanılmakta. Peki tayt giymenin püf noktaları nelerdir?

  taytla zayif gorunmek
 • Ekim 19, 2022

  Spor giyimin yanı sıra günlük giyimlerde de sıklıkla kendisine yer bulmaya başlayan tayt modelleri, sunduğu rahatlıklarının yanı sıra şık görünümleriyle de tercih sebebi olmaktadır. Hemen her dönem moda olan taytlar, kişinin tarzına uygun olarak seçildiğinde tamamen göze hitap edecek nitelikler taşıyabilmektedir. Ancak her kıyafette olduğu gibi tayt seçimi sırasında da dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan biri de kişiye uygun beden seçimidir. Peki tayt bedeni nasıl seçilmeli?

  tayt bedeni
 • Ekim 19, 2022

  Sütyen yıkarken dikkat edilmesi gereken noktalar, titizlikle gerçekleştirilmezse kişide zamanla hijyen problemleri ortaya çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra örneğin sütyenin diğer giysilerle birlikte çamaşır makinesinde yıkanması da ürünün malzemesine zarar verebilmektedir. Sütyenin sahip olduğu kalıplar ve içerisindeki dolgular, çamaşır makinesinde yıkandıkları zaman bozulabilmektedir. Makineler yüksek devirle çalıştıkları için sütyenlerin tellerinden süngerlerine kadar birçok noktasında bozulma görülebilmektedir. Bu veya benzer durumlarla karşı karşıya kalmamak için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Sütyenler, diğer giysilerden ziyade daha özenli bir şekilde temizlenmesi gereken çamaşırlar arasında yer almaktadır.

  sutyen yikama
 • Ekim 18, 2022

  Günlük hayatın tamamında kullanılan iç giyim ürünleri, görsel açıdan sunduğu cazibesinin yanı sıra insan sağlığı açısından da son derece önemli kabul edilmektedir. Dış giyim ürünlerinde bu konuda daha hassas davranılırken iç giyimde aynı özen genellikle gösterilmemektedir. Fakat iç giyim konusunda seçim yaparken de belli başlı konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Peki iç giyim hediye alırken nelere dikkat edilmeli?

  ic giyim hediye
 • Ekim 18, 2022

  İç çamaşırları, günlük hayatın bir parçası konumunda olduğu için sık sık yıkanması gereken ürünler arasında yer almaktadır. Doğrudan cilt ile temas eden çamaşırlar, uzun süre yıkanmadığında bakteri oluşumuna davetiye çıkarabilmektedir. Kişisel sağlık açısından oldukça büyük derecede önem arz eden iç çamaşırları, genellikle farklı yöntemlerle yıkanarak hijyenik hale getirilebilmektedir.

  ic camasir yikama
 • Ekim 17, 2022

  Hassas iç çamaşırları yıkanırken, diğer kıyafetlerin temizlenmesi sırasında tercih edilen yöntemler kullanılmamalıdır. İç çamaşırı temizlikleri, kişisel sağlık açısından oldukça büyük önem arz ederken her çamaşırın kendine has yıkama tekniğinin olduğu unutulmamalıdır. Bu konuda özellikle kadınlar “Hassas çamaşırları yıkamanın en iyi yolu nedir?” sorusuyla karşı karşıya kalabilmektedir.

  hassas iç çamaşır
 • Ekim 17, 2022

  İç çamaşırı seçerken kullanıcıların büyük bir çoğunluğu ürünün sadece göze hitap etmesi noktası ile tercih yapmaktadır. Oysaki kullanıcıların iç çamaşırı seçerken oldukça dikkatli olmaları gerekmektedir. Özellikle dantelli iç çamaşırı seçimi kullanıcılar açısından kritiktir.

  dantelli camasir
 • Ekim 20, 2022

  Moda dünyasına farklılık katan giyim ürünlerinden biri olan büstiyer, ceket ya da abiye gibi kıyafetlerin altına giyilen oldukça şık giysiler olarak tanımlanabilmektedir. Peki büstiyer nedir? Nasıl kullanılır? Genellikle işlemeli kumaştan yapılırken askılı veya askısız şekilde olabilmektedir. Sütyen olarak kullanılabilir olmasının yanı sıra korse olarak da işlevini tamamlamaktadır. Günlük kullanım için çok uygun olmasa da özel günlerin vazgeçilmez giysilerinden biri olarak tercih edilmektedir. Özellikle düğünler, davetler veya organizasyonlar kullanımı için ideal yerler arasında gösterilmektedir.

  bustiyer
 • Ekim 10, 2022

  İç çamaşırı, vücudun en hassas bölgeleri arasında yer alan genital organlara doğrudan temas etmektedir. Bu nedenle doğru kumaş seçimi ve hijyen kurallarına uyum gösterilmesi, sağlık açısından büyük bir önem taşımaktadır. Aynı iç çamaşırını uzun süre giymek, kişilerde hem psikolojik hem de fizyolojik sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

  pamuklu,ic,giyim
 • Ekim 10, 2022

  Tayt giymek, son dönemlerde oldukça popüler hale gelen ve iş hayatına da dahil olması ile giderek yaygınlaşan bir moda akımı haline gelmiştir. Elastik yapısı ve her tarza uygun modelleri ile taytlar, günlük yaşamda konfor ve şıklığı bir arada sunan giyim ürünleridir. Ancak taytlar, vücudu tamamen saran yapısı nedeni ile çamaşır izini belli edebilmektedir. Bu nedenle birçok kişi, tayt ile uyumlu olan iç çamaşırı modellerini araştırmaktadır.

  tayt,ic camasir
 • Ekim 10, 2022

  Bayanlar için iç giyim kombinleri, kişilerin psikolojik açıdan bakımlı ve özgüvenli hissetmelerini doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle iç çamaşırları görünmese dahi, uyumlu ve şık hissettirmelerinin psikolojik olarak olumlu etkileri bulunmaktadır. Kadın iç giyim sektörü, çok sayıda farklı ürün çeşidini barındırmaktadır. Çoğu kişi rahat iç giyim ürünlerini tercih etse de günümüzde hem estetik hem de sağlık açısından uygun iç giyim ürünlerinin satın alınması mümkün olmaktadır.

  kadin,ic,camasir
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı